Värsked uudised Soomest

13.1.2016 | Muu Soome

Lõunas panustatakse kvaliteedile

Lõunas panustatakse kvaliteedile

Lõuna-Soomes on suusakeskuseid tihedalt. Igas linnas või selle lähiümbruses on vähemalt üks mäesuusatamiseks ja lumelauasõiduks sobiv kpaik koos suusaliftide ja lisateenustega. Tavaliselt algab suusahooaeg detsembris ja lõpeb aprillis.

 

Lõuna-Soomes pole kõrgeid mägesid ja seega on suusanõlvad suhteliselt madalad. Looduslike tingimuste puudumise teevad tasa olemasoleva parendamine ja lisateenuste kvaliteet.

Kokku on Lõuna-Soomes umbes 30 suusakeskust ja siinkohal tutvustame enim huvipakkuvaid.

 

Helsingi lähinõlvad
Helsingi lähiümbruses ehk umbes poole tunni autosõidu kaugusel asub mitu populaarset suusakeskust.

Peuramaa on eelkõige kogu pere keskus, kus lapsed ja algajad saavad mäesuusatamise maitse suhu kas omal käel harjutades või kogenud treeneri juhendamisel. Mitut keelt valdavaid õpetajaid on Peuramaa suusakoolis 30 ning õpetust jagatakse ka kogemustega suusatajatele. Nagu muudeski lõunapoolsetes keskustes, tegutseb Peuramaal tasemel varustuserent, kust saab laenutada sobivaid vahendeid nii mäesuusatamiseks kui lumelauasõiduks.

Helsingi naabervallas Sipoos tegutseb Talma, mis reklaamib ennast kui maailma tuntuimat 55 m kõrgust mäge. Ka siin on panustatud eelkõige peredele, kuid ühtlasi tuntakse seda kui parimat lumelauakeskust. Talmasse saab mugavalt ka autota, sest hooajal on keskus organiseerinud igapäevase tasuta bussiühenduse Kerava rongijaamast Talmasse.

Vihti Ski Center on siinkandi suurim suusakeskus. Erineva raskusastmega nõlvade seas keerukaim on Stenmark-kilparinne, mis esitab väljakutse ka kõige nõudlikumale laskumishuvilisele. Tegevust jagub ka pere pisematele, keda ootab kelgumägi ja selle juurde kuuluv Võluvaibatõstuk. Kokku on Vihtis 14 nõlva, 10 tõstukit ja 84 meetrine kõrguste vahe.

Kõige lähemal Helsingile asub Serena Ski, mis jääb kõigest 25 km kaugusele kesklinnast. Suusakeskusega on seotud põhjamaade suurim siseveepark Serena.

 

Auhinnatud suusakeskused
Eelmise hooaja lõpul nimetas turismiarenduskeskuse Finpro ry – Visit Finland juhitud žürii aasta 2015 suusakeskuseks Messilä. Põhjuseks Messilä ajalooline miljöö, suurepärased nõlvad, head teenused ja moodne juhtimisstiil. Messilä panustab intensiivselt sotsiaalmeediasse, mille tähtsus tänapäeval järjest kasvab.

Lahti lähedal asuv Hollola toob suusatajaid kokku igast ilmakaarest, olles ühtlasi Lõuna-Soome keskustest suurim: kümnel mäel kasutab 150 000 mäesuusatajat aastas tõstukeid kokku umbes 2 miljonit korda. Hollola on Helsingist tunnise autosõidu kaugusel.

Juba kaks korda aasta suusakeskuse tiitli pälvinud Sappee on saanud kiita vaheldusrikaste nõlvade ja turistisõbraliku teeninduse eest. 2012. aastal tunnustati Sappee tegevust aasta turismiettevõtte nimetusega. Sappeele lähim suurem linn on Tampere. Helsingist Sappeesse on 160 km.

 

Screen Shot 2016-01-13 at 15.08.51

 

TEKST JUKKA ARPONEN, FOTOD VISIT FINLAND JA SUUSAKESKUSED

19.1.2016 | Muu Soome

MM eelvõistlused Lahtis

MM eelvõistlused Lahtis

Rahvusvahelise Suusaliidu juhatus on kinnitanud 2017. aasta põhjamaiste suusaalade MM-võistluste ning tänavutalviste eelvõistluste ajakavad. MM-võistlused peetakse Lahtis 22.2.–5.3.2017 ja eelvõistlused … Loe veel

19.1.2016 | Muu Soome

Finlandia maraton uueneb

Finlandia maraton uueneb

Finlandia maraton on Soome suurim massisuusaüritus, mida lihvitakse pidevalt aina paremaks. Tänavu talvel Lahtis toimuv maraton toob uusi osalemisvõimalusi. Finlandia … Loe veel

7.8.2015 | Muu Soome

Maaliline Saimaa

Maaliline Saimaa

Soome suurim järv lummab oma iluga.   Soomet hüütakse tuhande järve maaks ja seda põhjusega. Riigis on loendatud kokku 187 … Loe veel

19.6.2014 | Muu Soome

Kuni 320 km tunnis

Kuni 320 km tunnis

Kouvola mudelraudteede muuseumis, kus rongid sõidavad mööda lage, saab tutvuda raudtee ajalooga alates vanadest auruveduritest kuni tänaste ülikiirete reisirongideni.Külastajaid tervitab … Loe veel

19.6.2014 | Muu Soome

Kingamaks ja nüüdisdisain

Kingamaks ja nüüdisdisain

Mikkeli suurim meeneid ja käsitööd müüv kauplus tegutseb vanas Kenkävero mõisas.Mõisa hoolikalt ennistatud hoonetes on tajutav endiste aegade hõng – … Loe veel

26.3.2014 | Muu Soome

SOOME VANIM LINN

SOOME VANIM LINN

Edela-Soomes Aurajoki suudmes asuva Turu asutamisajaks peetakse aastat 1229.    Turu linn sai alguse rootslaste kindlusest, mis ehitati käidavale kaubateele … Loe veel