Soome lahe juhtiv turismiajaleht
9.4.2014 | Määratlemata

Väike Itaalia

Väike Itaalia

La Famiglia restoran asub Aleksanterinkatult kõigest paari sammu kaugusel. Ühel tavalisel reede õhtul sain populaarse restorani elurõõmsat õhkkonda nautida kõige ehedamal kujul.

 

Mõlemad väiksed saalid on rahvast ja jutumelu tulvil, sumin meenutab tegusat mesipuud. Muide, kui te ei ole lauda eelnevalt kinni pannud, ei maksa siiski tujust ära minna. Siin kehtib elav järjekord. Ettekandja selgitab, et oodata tuleb tavaliselt umbes pool tundi ja teeb ettepaneku võtta ajaviiteks baaris mõned joogid. Ei jõua aga õlut tellima hakatagi, kui laud on juba valmis. Saan vaevu maha istuda, kui lauale ilmus isuäratav kodune nisuleib ning oliiviõlist ja palsamiäädikast dipikaste. Teenindus on siin tõesti uskumatult kiire!

Restorani peasaal on kaetud tumedast puust paneelidega, punavalgeid laudlinasid kaunistab lillemuster. Ringi vaadates jääb mulje, et külastajaid on igast rahvusest, kõrvu teritades kuuleb vaat et kõiki Euroopas räägitavaid keeli.Itaaliapärane eelroog antipasti (11.60 €) on üsna suur taldrikutäis kergeid suupisteid, mille maitsed on tõesti Itaaliale omased: rukola, oliivid, mozzarella, grillitud paprika, artišokid, pisut Parma sinki ja salaamit ning lisaks roheline kaste. Ka pastaroog lihapallide ja tomatikastmega (15.60 €) ei valmista pettumust. Lihapalle on taldrikul vähemalt sama palju kui pastat, toit pikantne ja puhta maitsega.

Menüü on rikkalik: suur valik Itaalia suupisteid, pasta, pitsa, liha ja kala. Täpsustuseks tuleb aga öelda, et La Famiglia köök on siiski pigem ameerikalike sugemetega. Peale juba mainitud roogade pakutakse siin ameerikalikke burgereid, kusjuures neid ei peeta siin asjatult unikaalseteks. Võtame näiteks Tryffel Surf & Turf burgeri: see koosneb Itaalia leivast focaccia’st, veisesteigist, praetud kuningkrevettidest, trühvlitest, rukolast, parmesaanist, tomatitest, marineeritud punasest sibulast, laimimajoneesist ja friikartulitest (22.50 €). Või peediburger: küpsetatud peet, kitsejuust, palsamikaste trühvlitega ja friikartulid (15.90 €).

Aga tööpäevadel kell 11–14.30 pakutakse ärilõunaid: Rootsi laud või ka köögist tellitud toit menüü põhjal, mis on iga päev erinev.

KUIDAS LEIDA?

La Famiglia. Keskuskatu 3, Helsingi

Vaata kaardilt

 

TEKST JA FOTOD JEVGENIA GORSKI

Lue lisää samasta aiheesta