Soome lahe juhtiv turismiajaleht
20.11.2014 | Määratlemata

Elegantsi galerii

Elegantsi galerii

Suures ja elegantses kaubanduskeskuses Galleria Esplanad võib osta kõike alates eliitmoest, jalatsitest ja ehetest ning lõpetades olmetehnikaga.

Hiljuti uuenduskuuri läbi teinud kaubanduskeskus Galleria Esplanad võtab Helsingi südames enda alla terve kvartali. Enam kui 50 kauplust asetsevad mitte ainult avara aatriumi ümber, vaid ka välisgaleriil ning seega pääseb paljudesse kauplustesse otse Pohjoisesplanadi, Mikonkatu, Aleksanterinkatu ja Kluuvikatu tänavatelt.

Esimesel korrusel müüakse jalanõusid ja Furla kotte. Siia jäävad ka Skandinaavia suurima spordirõivaste kaubamärgi Peak Performance poed. Ja suur Gant oma kodukaupade ning meeste, naiste ja laste osakondadega. Kohe kõrval asuvad Kiehl’si ja L’Occitane’i looduskosmeetika kauplused ning mahekosmeetika Eteritique’ilt.

Kaubanduskeskusest leiab ka mitu juveelipoodi. Aseman Kell pakub tuntud kellamarke ja ehteid nii Soome kui rahvusvahelistelt ettevõtetelt – esindatud on näiteks Lapponia, Kalevala, Chopard ja Mikimoto. Ebatavalisi avangardseid ehteid võib soetada kauplusest Efva Attling Stockholm. Need ehted on tuntud kui ilu ja idee sümbioos. Nimetatud Rootsi disaineri looming mõjub igas suhtes eriti modernselt. Tihti on ehted varustatud tähendusrikaste sõnumite või läkitustega: näiteks jäi mu pilk peatuma mansetinööpidel, millest ühel seisab kiri YES, teisel NO… Juveelikaupluses Tarkiainen on saadaval suur valik traditsioonilisi ja antiikstiilis kullasseppatooteid: lauahõbedat, kelli, kuld- ja hõbeehteid.

Galeriis asub ka palju rõivakauplusi nii naistele kui meestele. Sisse tasub astuda kolmekorruselisse Rootsi kaubamärgi Cos kauplusse, mis Eestis pole oma esindust veel avanud. Selle demokraatliku tootemargi originaalsed rõivaesemed paistavad silma skandinaavialiku minimalismi ja stiilse viimistluse poolest: lihtsad lõiked, palju trikotaaži – põhjamaine smart casual oma parimal kujul. Värvipalett ulatub valgest ja mustast sinepi- ja fuksiakarva riieteni. Ohtralt põnevaid, paljudele sobivaid ehteid. Hinnad on pisut kõrgemad kui üldrahvalikel tootemarkidel.

Kaptenska pakub kõike, mida võiks vaja minna mugavaks vaba aja veetmiseks. Seejuures on tegemist kvaliteetse ja stiilse kaubaga, sageli eredates toonides: kui šortsid, siis salativärvi rohelised, kui saapad, siis punased, sinised või kollased. Kahel tasandil on välja pandud naisterõivad Marina Rinaldinilt. Samast leiab ka Max Mara Pop-up poe, kust saab 50−70% hinnaalandusega osta Max Mara, Marina Rinaldi ja Persona tooteid. Ja muidugi ei puudu Galleriast geniaalne Soome Marimekko. Marimekko kaupluses on kogu kaup kaetud eredate mustritega – alates kottidest kuni lauanõude, kleitide ja mantliteni.

Schoffa on suurepärane paik nüüdisaegsele moemehele, sealhulgas alles sirguvale põlvele. Siit leiab džentelmen kõik vajaliku: poes müüdav kaup on esmaklassilise kvaliteediga ja järgib uusimaid trende. Ja kõik tähendabki kõike: särgid, pintsakud, lipsud, pesu, kingad, kotid, mansetinööbid… Ja mida on väärt üksnes siin- ne eredates värvides ilurätikute valik, mis on mõeldud kaunistama pintsaku rinnataskut!

Päevasärke ja pintsakuid, jakke, lipse ja ilurätikuid võib soetada ka Oscar Jacobsi kauplusest. Lisaks kuulub samasse kompleksi ka Rootsi moefirma Filippa K kauplus, kus leidub külluses elegantseid rõivaesemeid alates pluusidest või džempritest kuni mantliteni. Materjalidest on kasutatud peamiselt pehmet trikotaaži, värvidest domineerib musta-halli-valge gamma.

Kohe kõrval tegutseb Tommy Hilfiger. Ja üsna pea on plaanis avada Hugo Bossi pood.

Ja lõpuks, kõige alumiselt tasandilt pääseb Bang & Olufseni ning Sony keskustesse.

KUIDAS LEIDA?

Galleria Esplanad

Sissepääsud Pohjoisesplanadilt, Mikonkatult, Aleksanterinkatult, Kluuvikatult

TEKST JA FOTOD JEVGENIA GORSKI

Lue lisää samasta aiheesta