|
|
|
|
Helsingi ujumiskohad. Rannale, välibasseini, ujulasse
|
Kuumal suvepäeval ei värskenda miski nii hästi kui pea ees jahedasse vette sukeldumine. Ujuda saab Helsingis kolmeteistkümnes siseujulas, Kumpula ja Uimastadioni välibasseinides ning Helsingi ümbruses paiknevatel randadel.
|
|
|
jumine on kõige odavam suvine meelelahutus. Merre pääseb sulistama hästi heakorrastatud randadel ka täiesti tasuta. Juulis ja augustis on vesi kõige sobivama temperatuuriga. Helsingis on paarkümmend järelvalvega (4.6. - 12.8. kl 10.00 - 18.00.) ujumisranda. Valvega randadel on merepõhi puhastatud ning hooldatavad ujumispiirkonnad selgesti märgistatud. Randu puhastatakse iga päev. Helsingi keskkonnakeskus kontrollib avalikes ujumisrandades pidevalt vee kvaliteeti ja bakterite sisaldust. Tulemused pannakse välja kõigile nähtavates kohtades ja linna interneti leheküljel. Erilise hoolega jälgitakse tänapäeval sinivetika levikut. Kuumadel suvedel on vetikaparvede tõttu mitmetel randadel ujumine ajutiselt keelatud.
Hietanieme rand on Helsingi populaarseim. Linnakeskuse lähedus, pikad traditsioonid, peen liiv ja lai rannariba ning eeskujulik teenindus tõmbavad päikesepaistelistel suvepäevadel sinna inimesi nagu murdu. Rannavolle on viimaste aastatega juurde saanud rohkesti harrastajaid. Hietaniemes mängitakse korraga mitmetel väljakutel ja väga erineval tasemel. Palli saab laenata rannavalvelt.
Teine traditsiooniline ujumisrand on Kulosaare Mustikkamaa. Ka Helsingi lähedal asuvatel saartel on mitmeid suurepäraseid ujumispaiku.
Uunisaarel on ujumisseltsi egiidi all tegutsev keskus, kus külastajatele käsutuses on ka saunad ja palju muid teenuseid. Hommikust kuni õhtuni väljub Meresadamast sinna iga _ poole tunni tagant laev.
Suomenlinna päevasele ekskursioonile minejatel tasub kaasa võtta ujumisriided ja käterätik. Linnasaarel ja selle muuseumides jalutades kulub märkamatult kogu päev. Vahepeal võib ujuda, niisama peesitada või harrastada mägironimist metsikutel rannakaljudel.
Välibasseinid
Need, kes merevett ei armasta saavad ujumist harrastada maismaal asuvates basseinides. 1952. aastal ehitatud Helsingi Olümpiastaadioni Uimastadion on siiani üks soositumaid ujumispaiku linna keskmes. “Stadikka” on 90- tel aastatel põhjalikult remonditud. Ka saunad ja riietusruumid on eeskujulikus korras. 50 meetrine bassein, hüppetornide ja -laudadega varustatud vettehüpete bassein ning väikelastele mõeldud eriti sooja veega bassein loovad suurepärased tingimused nii aktiivsetele ujumisega tegelejatele kui ka juhukülastajatele. Lisaks basseinile pakuvad valikuvõimalusi jõusaal, korvpalli- ja võrkpalliplats ning suur veeliumägi. Teine maismaal asuv välibassein asub kesklinnast kaugemal - Kumpulas.
Vihma korral sisehalli
Ka vihm ei takista ujumist. Helsingis on kolmteist siseujulat. Neist uusim, suurim ja populaarseim on Mäkelänrinte Ujumiskeskus. Vaatajatele on ujulas istekohti hariliku toolide asetuse korral umbes 800, eriolukorras võib ujula aga mahutada isegi kuni 4000 pealtvaatajat. Keskus avati 1999. aasta kevadel. Eelmisel suvel toimusid seal ujumise EM võistlused. Ujula keskses, 50 meetrises basseinis on 10 rada. Viie meetri sügavusse basseini võib sukel duda 10 meetrisest hüppetornist. Hüppelauad on ühe ja kolme meetri kõrgusel. Ujulas saab elu nautida ka masseerivate mullivannide 32- kraadises vees ning karastada end külmaveebasseinis. Lastele ja vanuritele on mõeldud spetsiaalsed basseinid. Ujumishalli projekteerimisel on lähtutud multifunktsionaalsusest. Koosolekuruumid ja saunakompleksid sobivad mitmesuguste eraviisiliste ürituste korraldamiseks. Terrass, kohvik, solaarium, saunad, aurusaunad, pallimängusaal ning muud lisaruumid ja –teenused teevad ujulas veedetud päevast tõelise elamuse.
Hietarannan uimaranta,
Hiekkarannantie, 00100 Helsinki, tel. 310 87874
Mäkelänrinteen Uintikeskus,
Mäkelänkatu 49, 00510 Helsinki, tel. +358 (0) 9 348 48800.
Uimastadion Hammarskjöldintie,
00250 Helsinki, tel: +358 (0) 9 310 87854.
Kumpulan maauimala. Allastie,
00560 Helsinki, tel: +358 (0) 9 794 154.
Välibasseinid on avatud:
e-l 6.30– 20.00, p 9.00– 20.00. Piletid: täiskasvanud 16FIM, lapsed (7– 17 a.) 8 FIM. alla 7v tasuta. Jõusaali pilet (30FIM) sisaldab ka basseini kasutamise õiguse. Vesiliumäe päevapilet 50FIM, pool päeva 30FIM.
|
|