Soome lahe juhtiv turismiajaleht
22.3.2013 | Loodus

LÄÄNERANNIKU PÄRLID

LÄÄNERANNIKU PÄRLID

Ainulaadne saarestikuala Turu ja Ahvenamaa Soome Peakokk Micke Björklund

Heal lapsel mitu nime ja nii räägitakse küll Turu saarestikust, Ahvenamaa saarestikust, Turumaa saarestikust jne. Valdu ja külasid on siinkandis kümneid ja leidub isegi paar suuremat linna. Ka turismiettevõtteid, kes pakuvad peamiselt kohalikke teenuseid, on palju. Näiteks müüvad Turu Touring, Saaristo. org ning muud piirkonna turismibürood läbimõeldud reisipakette ning jagavad asjalikku teavet muude puhkamisvõimaluste kohta.

Saari Soome lõunarannikul jätkub, neid arvatakse olevat üle 20 000. Saarte vahel on mugav liigelda laeva ja paadiga, kuid mööda Rengastied ka auto ja jalgrattaga.

Matkatee kulgeb läbi suurejooneliste loodus- ja kultuurmaastike. Umbes 250 km pikkuse reisi lõpuks on ületatud 12 silda, sõidetud üheksa praamiga ning läbitud arvukalt saari. Autoga saab Rengastiele tiiru peale teha kõigest ühe päevaga, aga kui kiiret pole, võib nautida inimlikke vahemaid jalgratta seljas sõites ning ööbida tee peale jäävates majutuskohtades. Otsuse võib langetada ka bussireisi kasuks.

Väike Rengastie on suurepärane võimalus esmatutvuse tegemiseks saarestikuga.Tegemist on suure Rengastie osaga, mis läbib oma teel viis linna, sh Turu ja Naantali ning ajalooliselt huvitava Seili saare. Seili saarele võiks jääda ööpäevaks tutvuma saare ajaloo ja imelise loodusega.

Reisijaid transpordib Nauvo– Seili–Hanka (Rymättylä) liinil reisi- ja autopraam Östern. Suvine hooaeg kestab 17.5–1.9.2013. Mootorlaev Östern sõidab liinil kolm korda päevas. Östernile mahub korraga 130 reisijat ja 17 autot. Praamil on kaks kohvik-restorani. Reisijatele mõeldud tekilt ja päikeseterrassilt avaneb Saaristomerele ainulaadne vaade. Väiksem mootorlaev Autere alustab liinil Turu–Seili–Nauvo kurseerimist juulikuus.

TEKST JUKKA ARPONEN, FOTOD VISITAFCHIPELAGO JA TURUN SAARISTO, KAART EVE JAANSOO

Lue lisää samasta aiheesta

26.1.2016 | Vaba aeg

Maod ja sisalikud

Maod ja sisalikud

Tropicario on põhjamaade suurim troopikaloomaaed, mis tutvustab peamiselt madusid ja sisalikke ning nende elu ja põnevaid kohastumisi. Tropicariot teatakse eelkõige … Loe veel