Soome lahe juhtiv turismiajaleht
15.11.2016 | Turismiuudised

Reisijaid ka aasta alguses 

Reisijaid ka aasta alguses 

Soome turismivoog Eestisse on märkimisväärne igal ajal. Väidet tõestas 13.10.2016 toimunud seminaril Laura Altin firmast Positium LBS, mis on spetsialiseerunud mobiilpositsioneerimise andmete analüüsile. Telefonioperaatoritelt saadud andmete põhjal ei sõltu Eestis liikuvate Soome turistide arv oluliselt aastaaegadest. Teistest riikidest Eestisse saabuvad reisijad jaotuvad aasta lõikes ebaühtlasemalt.

Traditsiooniliselt peetakse aasta kolme esimest kuud turismiäris kehvaks  perioodiks. 2016. aasta esimeses kvartalis reisisid soomlased Eestisse kokku 402 000 korda (Eesti Pank). Soome statistikaameti andmetel kulutab soomlane reisil olles keskmiselt 61 eurot toitlustusteenustele ning 50 eurot majutusele. Seega jätsid soomlased ajavahemikus jaanuarist märtsini Eestisse umbes 45 miljonit eurot.

Eesti statistikaamet avaldas ka eestlaste vastavate kulutuste arvandmed (leibkonnaliikme kohta aastas). Uuringute põhjal kulutab Eesti elanik aastas keskmiselt 175 eurot toitlustusteenustele ja 21 eurot majutusele. 1,3 miljoni eestlase vastavad kulutused aasta vältel moodustavad seega kokku umbes 255 miljonit ja kvartalis keskmiselt 64 miljonit eurot. Tõenäoliselt reisivad ja kulutavad eestlased aasta alguses vähem ning esimese kvartali summad on üsna ligilähedased soomlaste omale.

Miks ei sõltu Soome turistide reisid Eestisse ilmast või aastaajast? Paradoksaalsel kombel tuuakse põhjuseks just harjumuspäraseid ilmastikutingimusi, reisimise lihtsust ning paljude huvipakkuvate teenuste soodsamaid hindu aasta alguses. Kogemisväärseks peetakse ka Eesti maakohtade talve.

Lue lisää samasta aiheesta