Soome lahe juhtiv turismiajaleht
4.4.2016 | Turismiuudised

Kevadine loodus meelitab turistid Eestisse

Kevadine loodus meelitab turistid Eestisse

Kevad toob Eestisse peale rändlindude ka loodusesõpradest turiste. Kõige rohkem saabub huvilisi Soomest, Inglismaalt, Saksamaalt ja Hollandist. Nii mõnigi soomlane võtab loodusretke ette omal käel, kuid kevaditi toimub Eestisse ka palju organiseeritud grupimatku.

Põhjused, miks just Eestisse tulla, on ilmselged. Võrreldes Lõuna-Soomega on Eesti maapiirkondades säilinud palju puutumata loodust. Soomlasi meelitab Eestisse eelkõige kohaliku looduse omapära − siin kohtab mitmeid linnu- ja taimeliike, mida Soomes ei leidu. Võtame kas või valge-toonekure, keda Soomes näeb harva. Ja kas teadsite, et Eestis kasvab rohkem orhideeliike kui Soomes?

Eesti parimad linnuvaatluspaigad asuvad Tartu, Pärnu ja Haapsalu piirkondades ning Saaremaal. Just neid kohti kevaditi kõige rohkem külastataksegi. Maapiirkondades ja väikelinnades kasutavad loodushuvilised turistid meelsasti siinsete ettevõtete teenuseid, olles kohalikele arvestatavaks sissetulekuallikaks. Loodushuviline erineb tavaturistist külastuse pikkuse poolest, nii mõnigi veedab Eestis terve nädala. Aprill ja mai on linnusõprade kuldaeg.

Linnuvaatlus on muutumas üha populaarsemaks. Soomes tegutseb hetkel 30 ornitoloogiaühingut, millel on kokku üle 12 000 liikme. Tegelikult võib Soome loodushuvilisi arvestada sadades tuhandetes. Näiteks on Soome suurimal loodusajakirjal Suomen Luonto umbes 200 000 lugejat. Inglismaal arvatakse linnuhuvilisi olevat mitu miljonit, kogu Euroopas aga isegi 20 miljonit.

Lue lisää samasta aiheesta