Soome lahe juhtiv turismiajaleht
9.5.2016 | Turismiuudised

Enamik soomlastest eelistab heledat rösti 

Enamik soomlastest eelistab heledat rösti 

Tumeda röstiga kohvi populaarsus Soomes on tõusuteel, kuid siiski moodustab heleda röstiga kohvi müük lõviosa turust – 85%. Enamasti valmib kohv presskannus või tarbitakse filtrikohvi. Kohvi tehakse ka tavalises kannus. Tumedama rõstiga kohvi valmistatakse reeglina espressomasinaga.

Asjatundjad võrdlevad soomlaste kohviharjumuste muutumist käsitööõllede tarbimise kasvuga. Nimelt on Soome turule tekkinud ka väikseid kohviröstimiskodasid.

Soomes tarbitakse aastas umbes 11−12 kg kohvi elaniku kohta. See tähendab laias laastus 4−5 kohvitassi päevas. Sellest üks tinglik tass on siis tumeda röstiga kohv ning ülejäänud heledad.

Soome vaieldamatult kõige populaarsem kohvisort on Pauligi Juhla Mokka, mille läbimüügi osakaal ulatub umbes 50% kogu turust.

Seega võib julgelt väita, et Eestit külastav Soome turist joob või eelistaks juua pigem heledama röstiga kohvi. Kui arvutustega kaugemale minna, siis tähendab see potentsiaalselt 80 000 tassi kohvi müüki iga päev.   

The Baltic Guide on saanud mitmeid lugejakirju küsimustega, kust võiks Eestis saada korralikku, kvaliteetset kohvi. Pakkumine ei tundu vastavat nõudlusele?

Lue lisää samasta aiheesta