Värsked uudised Soomest

9.4.2014 | Määratlemata

Aasta festival 2014 on Maailma Kylässä

Aasta festival 2014 on Maailma Kylässä

Finland Festivals on valinud maikuus Helsingis toimuva Maailm Külas aasta festivaliks 2014.

 

 

Finland Festival juhtkond põhjendab valikut järgmiselt: „Maailm Külas ühendab avalikult, erapooletult ja ilma piirideta eri rahvaste muusika-, sõna- ja toidukultuuri. Festival annab tingimusteta ligipääsu väga erinevatele inimestele ning suurele rahvusvahelisele kogukonnale võimaluse kogeda midagi uut, näha nähtamatut ja suhtuda maailma rikkalikku spektrisse kirgliku huvi ja poolehoiuga. Festival ei karda ka raskemaid teemasid ning tehes koostööd mitme MTÜga, väitleb muu- sika kaudu kõige erinevamate probleemide üle.”

Ürituse põhiprintsiibid on tänaseks selgelt välja joonistunud. Külastajad saavad osa toidust ja kultuurist mitmelt poolt maailmast, kõne all on paljud rahvusvahelised teemad. 2014. aasta teemadeks on kliima ja Ladina-Ameerika.

Tasuta festival Maailm Külas toimub alates 1985. aastast ja sellest on kujunenud üks Soome suurimaid festivale, mis kogub igal aastal 60 000−80 000 külastajat. Festivali peakorraldaja on Soome MTÜde katusorganisatsioon Kepa ry, mis teeb koostööd enam kui 300 organisatsiooniga.

Metro FeatFest on festivali ja Metro lehe uuelaadne muusikavõistlus, mis toimub 3.−23.3.2014 juba teist korda. Võitja pääseb esinema festivali pealavale koos Hiphop Allstariga. Ainult selle sündmuse

jaoks kokku tulnud superprojekti ridades teevad kaasa Paleface, Sini Sabotage, Musta Barbaari ning Solonen & Kosola.

24.−25.5 Kaisaniemi park ja Rautatientori, Helsingi